III NIEDZIELA ADWENTU – 14 GRUDNIA 2025

1. Trwają nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Paweł Kaczmarek z Zakonu Ojców Paulinów. Życzymy Ojcu dużo sił duchowych i fizycznych, zdrowia i mocy Ducha Św., aby głoszone naszej wspólnocie Słowo Boże przyniosło obfite owoce.

2. Plan Rekolekcji jest wywieszony na tablicach ogłoszeń. Dzisiaj porządek niedzielny. W poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami dla wszystkich o g. 9.00, 11.00 i 18.00. Dodatkowo będą nauki stanowe po Mszy o 18.00: w poniedziałek zapraszamy kobiety a we wtorek mężczyzn. Dzieci zapraszamy o 16.30, a młodzież o 19.30. Rekolekcje zakończymy we wtorek. W czasie trwania rekolekcji nie będzie Mszy św. o g. 6.00, 7.00. 7.30 i 8.00. Pierwsza Msza św. będzie o g. 9.00 jako Msza rekolekcyjna. Natomiast Roraty w poniedziałek i wtorek będą o g. 16.30 na Mszy dla dzieci.

3. W poniedziałek Msza św. o g. 9.00 będzie połączona z s. namaszczenia chorych. Zapraszamy osoby starsze i chore oraz prosimy, aby bliscy pomogli im dotrzeć do kościoła. Tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, odwiedzimy w domach w środę  17.12  w  g. od 14.00 do 17.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

4. Ze spowiedzi będzie można skorzystać przez cały czas trwania rekolekcji, pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcamy, aby skorzystać z obecności wielu spowiedników z dekanatu i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

5. W ramach rekolekcji zapraszamy dziś po Mszy św. o g. 17.00 na Wieczór Tradycyjnych Pieśni Adwentowych w wykonaniu Barbary Pospieszalskiej i Joachima Mencla.

6. W dni rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna, ważne sprawy zgłaszamy w zakrystii.

7. We wtorek rozpoczniemy Nowennę przed Bożym Narodzeniem – będziemy ją śpiewać 15 minut przed Mszą św. wieczorną.

8. W  środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne lectio divina.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu,  połączoną z rozważaniem tekstów i osoby Ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło Życie. Dla wspólnot Oazy Rodzin, Oazy młodzieżowej i Dzieci Bożych będzie to szczególne wydarzenie. Wysłuchamy teksty księdza Franciszka, posłuchamy pieśni oazowych a członkowie wspólnoty dadzą świadectwo wiary. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcą z nami świętować i tych, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z osobą Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego i Oazą.

10. Do środy potrwa zbiórka darów dla najbardziej potrzebujących oraz rzeczy na prezenty dla dzieci i młodzieży z grup parafialnych. Dary żywnościowe można składać w koszach w bocznej kaplicy. W zakrystii można zgłaszać osoby, o których wiemy że potrzebują takiego wsparcia.

11. Za tydzień odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Juliusza Łukasika należącego do naszej parafii. Chłopiec jest chory na rzadką chorobę; ma 4,5 roku, nie chodzi, nie mówi i jest opóźniony w rozwoju psychoruchowym.

12. W zakrystii są do nabycia świece Caritas a przy wejściu do kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny.

13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego zachęcamy do lektury nowych czasopism: Idziemy oraz Przewodnik Katolicki.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Intencje, ogłoszenia, rocznice są wywieszone na tablicach ogłoszeń.

15. Msze św. od uczestników pogrzebu w najbliższym tygodniu: 17.12 g.8.00 + Władysław Socha; 18.12 g.8.00 + Janina Wąsowska; 19.12 g.8.00 +Irena Sankowska. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:ś.p. Czesław Kochaniec, Marian Furmanek, Irena Sankowska, Katarzyna Kasprzak. Wieczny odpoczynek…

Możesz również polubić…