Domowy Kościół

Domowy Kościół

Gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie

Domowy Kościół jest małżeńsko – rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło – Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Ruch Światło-Życie jako ruch odnowy religijnej, zobowiązuje wszystkich swoich członków do wypełniania konkretnych praktyk życia wewnętrznego. Wychowuje w ten sposób chrześcijan do dojrzałej wiary. Praktyki te, które nie są niczym nowym w Kościele, powinien wprowadzić w życie każdy, kto pragnie zbliżyć się do Jezusa i pogłębić swoją wiarę.

Fundamentem wiary jest modlitwa. Członek Ruchu Światło-Życie każdego dnia w modlitwie oddaje się Chrystusowi i Niepokalanej – Matce Kościoła, aby Syn Boży i Matka Najświętsza przemieniali jego życie w życie godne dziecka Bożego Kościoła. Domowy Kościół łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło – Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre – Dame. Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Członkami Domowego Kościoła są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną im formację. Małżeństwa włączają się do kręgów Domowego Kościoła (krąg tworzy 4-7 małżeństw), aby sobie wzajemnie pomagać – „Równi usługują równym”.

Domowy Kościół zwraca szczególna uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom związanym sakramentem małżeństwa w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Budowaniu jedności służą z o b o w i ą z a n i a, które zbliżają małżonków do Boga i pomagają wzrastać na drodze duchowości małżeńskiej.

Zapraszamy wszystkie chętne i odważne małżeństwa do formacji w duchu Domowego Kościoła. Dołączcie do nas 🙂

Kontakt z opiekunem Domowego Kościoła: Ks. Mariusz Wiracki

Kontakt z małżeństwem Domowego Kościoła: Maria i Wiesław Dworniccy tel. (081) 825-56-52.

 

 Czekamy! 🙂 ,,Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!” (1J 3,18).