2026.06.11 Zakończenie Oktawy Bożego Ciała
11 czerwca przeżywaliśmy zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zaczęliśmy Mszą świętą, po czym mogliśmy uczystniczyć w procesji eucharystycznej wokół kościoła do czterech ołtarzy. Symbolizują one cztery strony świata, wskazując, że Ewangelia i błogosławieństwo eucharystyczne mają dotrzeć do każdego zakątka ziemi. Procesję zakończyliśmy uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, po czym nastąpił nirozerwalnie związany z zakończeniem oktawy Bożego Ciała obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
Na koniec, dla dzieci biorących udział w procesji czekały drobne słodkości.






































































































