2026.06.07 Poświęcenie pól
Poświęcenie pól jest piękną tradycją, ale przede wszystkim przejawem żywej wiary w to, że ziemia powierzona nam w opiekę jest poddana Bożej Opatrzności. Ksiądz Proboszcz udał się do Wyżnicy i Wyżnianki, aby przy przydrożnych kapliczkach z wiernymi prosić Boga o urodzaj, ochronę zasiewów przed klęskami żywiołowymi oraz obfite plony. Podczas wspólnej modlitwy prosiliśmy o błogosławieństwo dla wszystkich rolników, sadowników, ogrodników i dla wszystkich, którzy umiłowali ziemię i okazując jej miłość oraz troskę wypracowują w niej owoce zrodzone z zasianego ziarna.






















