2026.06.21 Piknik Parafialny ze św. Józefem
Piknik Rodzinny ze św. Józefem – za nami!
21 czerwca 2026 roku odbył się Rodzinny Piknik Profilaktyczny w Parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Kraśniku. To był wyjątkowy dzień pełen radości, uśmiechu i integracji! Mieszkańcy Kraśnika udowodnili, że parafia to przede wszystkim ludzie – rodziny, sąsiedzi i przyjaciele, którzy wspólnie tworzą wspólnotę. Podczas Pikniku swoje talenty zaprezentowały dzieci i młodzież, okazję do prezentacji miały również wspólnoty parafialne działające przy Parafii Św. Józefa w Kraśniku.
Oprócz akcentów religijnych zadbano o:
– radość najmłodszych: dzieci szalały na dmuchańcach, a animatorzy zapewnili całe mnóstwo kolorowych atrakcji podczas zabaw i warsztatów kreatywnych;
– emocje sportowe: rodziny chętnie rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych;
– ważną wiedzę: uczestnicy zdobyli cenne porady o zdrowiu i bezpieczeństwie na zorganizowanych stoiskach i pokazach służb;
– wspólny posiłek: darmowy poczęstunek sprzyjał długim rozmowom i integracji.
Piknik był wydarzeniem, w trakcie którego mieszkańcy mieli okazję, aby spotkać się i porozmawiać z różnego typu specjalistami w dziedzinie zdrowia oraz wysłuchać krótkich prelekcji. Przeprowadzone zostały pogadanki profilaktyczne, dotyczące takich problemów, jak: uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, papierosów, zagrożenia w sieci, uzależnienia od urządzeń mobilnych, agresji i przemocy. Na stoiskach Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kraśniku, NZOZ Ośrodka Terapii Uzależnień w Kraśniku oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kraśniku przygotowano dla dzieci i rodziców ciekawe zabawy, konkursy, materiały edukacyjne oraz możliwość rozmowy ze specjalistami. Promowano zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, wspierano rodziców oraz prowadzono działania z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu, nikotyny, substancji psychoaktywnych i innych zachowań ryzykownych oraz zdrowego stylu życia. Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku omówili aktualne przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przedstawiając także ważny temat dotyczący niebezpieczeństwa, jakie stwarzają nietrzeźwi użytkownicy dróg, przytaczali przykłady kar i konsekwencji, jakie są nakładane w takich przypadkach. Atrakcją była loteria z nagrodami dla wszystkich uczestników pikniku. Piknik przyciągnął tłumy parafian i gości. Zadanie było współfinansowane z Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik.























































































































































































































